قلم ساده و مغزدار

اخیرا با قلم «اریک اشمیت» آشنا شدم. نوشته های اشمیت بسیار روان، جذاب و خواندنی است. آنقدر که در این یکماه چهارکتابش را تمام کرده ام:

  • یک روز قشنگ بارانی
  • خرده جنایت‌های زناشویی
  • ده فرزند نداشته بانو مینگ
  • جنایات اینیشتین

و البته این از عادات اشتباه من است که وقتی به یک نویسنده بند میکنم آنقدر میخوانم که دیگر قلمش از مزه می افتد. نمیدانم حالا اثر همین تکرار است یا اینکه واقعا کتاب آخر جذابیت داستانی نداشت. «جنایات انیشتین» بیشتر یک دیالوگ سیاسی است. شاید هم چون ما در جامعه ای زندگی میکنیم که انباشته است از دیالوگ های بی سر و ته سیاسی در سطوح مختلف، چندان کششی به شنیدن و خواندنش وجود نداشت.

امانوئل اریک اشمیت، را کلا توصیه میکنم، به عنوان یک حبه قند بین مطالعات جدی. نوشته هایش کوتاه و روان است. سرشار از جمله های ناب. مخصوصا «ده فرزند نداشته بانو مینگ» و «خرده جنایتهای زناشویی» .

اگر مایل بودید می توانید سایت رسمی این نویسنده را هم ببینید. خیلی دوستدارم یک اریک اشمیت وطنی و پارسی در لابلای اینهمه کتابهای نوشته شده پیدا کنم. اگر قلمی در این لحن و عمق میشناسید معرفی کنید.

تاريخ: ۰۳ بهمن ۱۳۹۳
دسته بندي: کتابخانه


ديدگاه هاي شما

اسماعیلی - جهت یادآوری گفت :

دقایقی قبل از پست این یادداشت، یاد یک راننده تاکسی متفاوت افتادم… یادم بندازید بنویسم…

زهرا گفت :

یادمه یه بار فرموده بودید اشتیاق مخاطب برای خواندن نویسنده رو به ذوق نوشتن میاره….
مخاطبان اینجا همچنان مشتاق قلم فرسایی نویسنده اند…

نگار گفت :

بنویسید لطفا.
بنویسید.

الهام گفت :

سلام
پس شماها کجایید؟
هر دو روز یه بار میام سر میزنم میبینم خبری ازتون نیست
مکا هم نگرانتونیم
یه خبری بدید از خودتون و علی و مهربان

آرش گفت :

درود به شما. می تونید کتابهای آقای رضا قاسمی یا شهریار مندنی پور رو بخونید. البته من جنون قاسمی رو بیشتر دوست دارم. لطافت رو می تونید با داستانهای غزاله تجربه کنید. و یک کتاب خواندم به اسم پوکه باز نوشته‌ کورش‌ اسدی‌ که اونم فوق العاده بود اما اگر همنوایی شبانه ارکستر چوبها را نخوانده اید بخوانید بی شک جز بهترین هاست از قاسمی. و همینطور اگر رمان من ببر نیستم پیچیده به بالای خود تاکم رو از محمدرضا صفدری نخوانده ای بی تردید بخوانید هرچند این رمان صفدری بسیار رمان جدی ست و شیوه سیال ذهن را به خوبی در آن احساس خواهید کرد.
با تشکر

ديدگاهي بنويسيد

لطفاً برای پیغام خصوصی، فقــــط از صفحه « تماس » استفاده فرمایید.